Yükleniyor

Sıkça Sorulanlar

Bu durumda, teorik ders ve sınavdan muaf sayılmış olacaksınız, yalnızca direksiyon dersinden sorumlu olacaksınız ve sadece direksiyon sınavına gireceksiniz.
2 saat simülatör ve 14 saat uygulama direksiyon dersi olmak üzere toplam 16 saat usta öğreticiniz ile beraber birebir eğitim alacaksınız.

B sınıfı ehliyet için 18 yaşını tam gün doldurmanız gerekiyor. Örneğin, 25 Ağustos 2003 tarihinde doğmuş birey, 25 Ağustos 2021 tarihinden itibaren sürücü kursumuza kayıt yaptırabilir.

A1 sınıfı ehliyet için 16 yaşını tam gün doldurmanız gerekiyor. Örneğin, 25 Ağustos 2003 tarihinde doğmuş birey, 25 Ağustos 2021 tarihi itibariyle kursumuza katılabilir.

A2 sınıfı ehliyet için 18 yaşını tam gün doldurmanız gerekiyor.

Trafik ve Çevre Bilgisi 16 saat, İlk Yardım 8 saat, Araç tekniği 6 saat Trafik Adabı 4 saat olmak üzere toplam 34 saat teorik eğitim almanız gerekmektedir.

E-sınav Harcınızı sistemden yatırdıktan sonra, kurumumuz sizin adınıza Milli Eğitim Bakanlığı Sistemi üzerinden randevu alacaktır. Sınavınız belirlenen e-sınav merkezlerinde sizin için daha önceden alınan, randevu gün ve saatinde başlar. E-Sınav’a geç kalanlar şayet sınav salonundan herhangi bir kursiyer çıkmamışsa sınava alınır. Ancak sınav süresi uzatılmaz.Sınav süreniz 50 dk'dır. 50 sorudan en az 35 soruya doğru cevap vermeniz beklenir.